Był u mnie handlowiec z Hymon…

Był u mnie handlowiec z Hymon Energy i spierdolił (ʘ‿ʘ) bo nie umiał policzyć jakiej mocy instalację potrzebuje XD.
Dzwonił kilka razy ktoś z Hymona. Kazałem wykasować numer i nie dzwonić bo nie jestem zainteresowany. Dzisiaj rano o 9 znowu dzwoni. No to mówię żeby ktoś wpadł, że będę w domu cały dzień. Po 3 minutach dzwoni handlowiec, że za dwie godziny może być. Umówiłem się z nim konkretnie ale przygotowałem niespodziankę.
Przygotowałem rachunki z axpo z firmy gdzie większość energii zużywane jest w poszczególnych miesiącach w konkretnych kilku godzinach dziennie i oferta taryfowa była dobrana typowo pod tego rodzaju działalność. Na dodatek wszystkie zużycia na rachunku były podane w MWh czyli np. 0,0576 MWh a nie normalnie w kWh jak wszędzie. Policzyłem i wychodziło 6500kWh na rok. (Czyli potrzeba było 7,8 kWp)
Przyjechał, wiadomo ściema leci, gada jak trajkotka od wejścia. Usiedliśmy, dałem mu rachunki i na chwile się zaciął. Pytam ile tam wychodzi zużycie i jakiej instalacji potrzebuje. Zamiast powiedzieć zaczął kręcić że on to musi się najpierw dowiedzieć czy nie muszę najpierw zmienić umowy z operatorem bo to inny operator. Mówi ze ma tu niedaleko jeszcze spotkanie to po drodze zadzwoni do kogoś, dopyta i wróci xd. Mówię, że nie muszę, że się dowiadywałem, że axpo nie obsługuje mikroinstalacji więc mogę zerwać umowę jak założę panele. Jeszcze raz mówię żeby powiedział mi jakiej instalacji potrzebuje i ile to będzie u nich kosztować. Wziął jeszcze raz te rachunki, spocił się na czole, coś tam podłubał w telefonie, trochę w komputer poklikał i wypala: „potrzebuje Pan 14 kWp instalacje”. Ja od razu: „jak pan to policzył?”
Zaczął pierdolić już kompletnie. Na rachunku była napisana moc przyłącza: 14kW więc myśle że dlatego tak wypalił. No ale cisnę go dalej jak to policzył i udaję głupa. Koleś nagle złożył komputer, powiedział że się spieszy i poszedł xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
#fotowoltaika #oze #prad #energetyka