Dziennikarze DGP wśród finalistów Nagrody im. Dariusza Fikusa

psav zdjęcie główneKapituła Nagrody im. Dariusza Fikusa we wtorek przyznała Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa. Jak poinformował członek kapituły Marcin Lewicki z Press Club Polska otrzymał ją dziennikarz i autor książek, red. Stefan Szczepłek, „za wieloletnie dziennikarstwo sportowe najwyższej próby oraz za udane przekraczanie granic własnej specjalizacji zawodowej”.
Marcin Lewicki poinformował, że podczas wtorkowego głosowania Kapituła Nagrody im. Dariusza Fiskusa wyłoniła również laureata nagrody oraz trzy publikacje – finalistów. Są to: Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki za cykl materiałów o imporcie antracytu z okupowanego Donbasu, opublikowany w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, Jerzy Haszczyński za publikację „+Król+ Twardocha? Gdzieś to już czytałem” w „Rzeczpospolitej”, Bożena Aksamit (zm. 1 lutego 2019 r.) za publikację pt. „Sekret Świętej Brygidy” w „Gazecie Wyborczej”.psav picture
Nazwisko laureata zostanie ogłoszone w maju br. podczas gali wręczenia nagrody. Do tego momentu jego nazwisko zna wyłącznie adwokat Andrzej Michałowski, który jest depozytariuszem werdyktu kapituły. Nagroda im. Dariusza Fikusa jest przyznawana za „tekstowy materiał dziennikarski, opublikowany drukiem w prasie lub w Internecie w poprzednim roku”. Składa się na nią dyplom oraz 10 000 zł. Partnerem Nagrody jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL.Słowik, Styczyński i Godusławski wśród finalistów nagrody za dziennikarstwo ekonomiczneWyłoniono również finalistów, a wśród nich laureata czwartej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska. Nazwisko (lub nazwiska) zwycięzcy poznamy podczas majowej gali wręczenia nagrody. Najwięcej głosów jury ze wszystkich zgłoszonych publikacji otrzymali:• Patryk Słowik i Jakub Styczyński za tekst „Piramidy rosną pod „czujnym” okiem PiS” opublikowany w „Dzienniku Gazecie Prawnej”;• Bartłomiej Godusławski za cykl tekstów o tzw. aferze GetBack, opublikowany w „Dzienniku Gazecie Prawnej”;• Michał Szafrański, autor bloga „Jak oszczędzać pieniądze”, za materiały nt. lokat strukturyzowanych oraz kondycji Idea Banku i Getin Banku. Nagroda Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska jest wręczana corocznie. W coraz bardziej złożonym świecie produktów finansowych, oferowanych konsumentom, przy jednoczesnej dalece niewystarczającej edukacji społeczeństwa w tym obszarze, należy bowiem doceniać pracę dziennikarzy, którzy dbają o dostarczanie odbiorcom rzetelnej i niezbędnej w życiu codziennym wiedzy.