PGE jest większościowym udziałowcem wypożyczalni samochodów 4Mobility

psav zdjęcie główneJak informuje „PB” rozmowy dotyczące transakcji trwały od czerwca 2018 r. Do jej zawarcia doszło w środę.
4Mobility jest spółką notowaną na giełdzie New Connect. Jest trzecim graczem na polskim rynku carsharingu. Obecnie ma 300 aut, w tym kilka elektrycznych. Usługi ich wypożyczenia oferuje w Warszawie i Poznaniu. Ma też własną aplikacje do obsługi klientów, których w bazie danych ma ok. 30 tysięcy.
„PB” informuje, że plan który sfinansują pieniądze PGE, zakłada „kilkukrotne” zwiększenie liczebności floty i wyjście do innych miast, zarówno dużych jak i mniejszych. Zastrzyk środków pójdzie też na marketing i system IT firmy. W przyszłości oferta 4Mobility może się poszerzyć o hulajnogi i samochody dostawcze.
„4Mobility to trzeci gracz na polskim rynku carsharingu, ale kto powiedział, że tak będzie zawsze? Pieniądze od PGE sfinansują rozwój firmy: zakup nowych aut i ekspansję w innych miastach” – zapowiada w rozmowie z „PB” Henryk Baranowski, prezes PGE.
„PB” ocenia, że rynek carsharingu rośnie w Polsce i w Europie, ale o zyski w tym biznesie nadal jest trudno. 4Mobility przy 4,2 mln zł rocznych przychodów, zanotowała w 2018 r. 4,87 mln zł straty operacyjnej i 5,1 mln zł straty netto – podaje dziennik. >>> Czytaj też: Wartość Microsoftu wzrośnie wkrótce do miliarda dolarów?