USA są wdzięczne za „odważne przeciwstawienie się projektowi Nord Stream 2”

psav zdjęcie główneWiceprezydent USA Mike Pence po rozmowach polskiej i amerykańskiej delegacji pochwalił stanowisko Polski w sprawie projektu Nord Stream 2. Zaznaczył również, że Stany Zjednoczone „z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie” przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, „które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”.
„Wiemy jednak, że mamy jeszcze sporo do zrobienia. Pomimo wielu lat negocjacji rosyjskie wojska ciągle okupują nielegalnie duże połacie Gruzji i Ukrainy. Moskwa – taka jest prawda – stara się podzielić nasz sojusz, wykorzystując do tego zasoby ropy naftowej i gazu” – zaznaczył Mike Pence.
Pence podkreślił, że od października zeszłego roku Polska podpisała trzy umowy z amerykańskimi przedsiębiorstwami, które pozwolą zaimportować ponad 7 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie.
„Nadal będziemy współpracować nad rozwijaniem innych źródeł energii w tym energii jądrowej. Prezydent Trump i ja jesteśmy naprawdę wdzięczni za wasze odważne przeciwstawienie się (…) projektowi Nord Stream 2” – podkreślił wiceprezydent Pence.>>> Czytaj też: Rosyjska prasa: Obchody w Polsce były „historycznie fałszywe” i „antyrosyjskie”